logo ESF + EU      vlajka ČR    logo UP Olomouc    logo SOŠ Olomouc obrázek ICT physics ICT physics
Vzdělávání pedagogů v oblasti aplikace ICT ve výuce fyziky na základních a středních školách



Valid HTML 4.01 Transitional









poslední aktualizace:


©2007    created by: Petr Hamal
přírodovědecká fakulta UP Střední odborná škola
Olomouc
Projektový servis
Univerzity Palackého v Olomouci
 jména řešitelů

Realizační tým

Realizační tým - RNDr. Ivo Vyšín, CSc. (Přírodovědecká fakulta UP - spoluřešitel)


Zajišťuje tvorbu učebních plánů, vedení výuky, přednášek a seminářů spojených s projektem. Je lektorem kurzů dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků „Mathematica a Mathematica CalcCenter ve výuce fyziky“ a „Textový editor LaTex pro učitele přírodovědných předmětů“.

Vzdělání: V roce 1980 absolvoval obor Optika a optoelektronika na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Praxe: Do roku 1991 pracoval jako samostatný výzkumný pracovník v Meoptě Přerov, od roku 1991 pracuje jako odborný asistent na katedře teoretické fyziky a od roku 2007 na katedře optiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého. V rámci výuky zajišťuje přednášky z Teorie elektromagnetického pole pro učitelské i odborné studium fyziky, Kvantové mechaniky pro učitelské studium fyziky a Kvantové teorie molekul pro studium biofyziky. Je členem několika komisí pro státní zkoušky bakalářského a magisterského studijního programu Fyzika. Jeho odbornou specializací je teorie optické aktivity krystalů a problémy praktické optiky, jako jsou návrhy a korigování optických soustav a tvorba optického softwaru v jazyce C++. Je autorem či spoluautorem vědeckých prací převážně z teorie optické aktivity krystalů.

Publikace:

Konference:

Říha, J., Vyšín, I.: Dispersion relations for circular dichroism of crystals. 10th International Conference on Circular Dichroism, Destin, USA, 2005.

Projekty:

Je spoluřešitelem již dokončených projektů:

V současnosti je hlavním řešitelem projektu „Využití softwaru Mathematica k tvorbě multimediálních studijních materiálů k předmětu Teorie elektromagnetického pole (Fond rozvoje vysokých škol 2007, č. 1636/2007)“ a spoluřešitelem projektu „ Tandem (Ministerstvo průmyslu a obchodu)“.